Hiiumaa Haigla

Teated

23.02.2018

Esmakordselt Eestis rakendub Hiiumaa Haigla rahastamisel uuenduslik eelarvepõhine rahastamismudel.  Uue rahastuspõhimõtte kasutuselevõtu eesmärgiks on tagada vähese elanikkonnaga ja raske ligipääsuga piirkonna haigla jätkusuutlikkus ning jätkata inimestele eriarstiabi pakkumist nende kodukohas.


02.10.2017

28. oktoobril  pidas Hiiumaa haigla uus nõukogu oma teise koosoleku. Päevakorra esimese punktina määrati haigla teiseks juhatuse liikmeks dr Tõnis Siir, kes jätkab samaaegselt ka SA Läänemaa Haigla juhtimist. Hiiumaa haigla juhatuse teise liikmena jätkab Riina Tamm.


25.09.2017

24. juulil sõlmisid SA Hiiumaa Haigla ja Regionaalhaigla poolt asutatud SA Hiiu Maakonnahaigla ühinemislepingu, mille tulemusena moodustub uus sihtasutus nimega SA Hiiumaa Haigla. Ühinemise järgselt hakkab eriarstiabi ja sellega kaasnevate teenuste korraldamise eest Hiiumaal vastutama Regionaalhaigla tagades kvaliteetse tervishoiuteenuste kättesaadavuse Hiiumaal ja Hiiumaa haigla majandusliku jätkusuutlikkuse.


04.02.2017

Laupäeval, 4. veebruaril tähistatakse kogu maailmas vähipäeva. Kuna vähihaigestumuse suurenemine nii Eestis kui mujal maailmas jätkub, on oluline meelde tuletada, et igaüks saab anda panuse vähist tingitud haiguskoormuse vähendamisse.


11.10.2016

Tervise Arengu Instituut alustas lapsevanematele suunatud teavituskampaaniat „Aitäh, ema! Aitäh, isa!“. Kampaania eesmärk on, et lapsevanemad võtavad omaks idee, et nende tauniv hoiak ja kokkulepitud reeglid, mille kohaselt alkoholi enne täisealiseks saamist ei tarvitata, aitavad laste alkoholitarvitamist edasi lükata ja vähendada. Lisaks annab kampaania värskeimat infot alkoholi mõjust noorele ajule.