Hiiumaa Haigla

Teated

28.03.2019

Alates 28. märtsist 2019 toimub Hiiumaa haigla röntgeniruumi remont, vana röntgenaparaadi demontaaž ja uue aparaadi paigaldus.
Uus aparaat alustab tööd 24. juunil 2019.

Remondiperioodiks on meil olemas asendusaparaat, mis asub kompuutriga ühes ruumis. Kuna kahte asja korraga teha ei saa, siis ootejärjekord toimingu teostamiseks võib pikeneda. 
Remondi ajal hambapanoraamülesvõtteid teha ei saa.

Röntgen on avatud tööpäeviti 8.30- 15.30.

Vabandame ebamugavuse pärast ning loodame mõistvat suhtumist!


15.03.2019

Baltimaade suurim ja vanim reisiagentuur Estravel asub koguma toetusi Hiiumaa vastsündinutele mõeldud mobiilse elustamislaua jaoks, annetades kuni aasta lõpuni iga hotelliagentuur.ee tellimuse eest SA Hiiumaa Haiglale 5 eurot.

 

Hiiumaa Haigla juhatuse liige Riina Tamm märkis, et tegu on väga tänuväärse annetusprojektiga: “Oleme mobiilse vastsündinute elustamislaua peale mõelnud aastaid ja on suur rõõm, et Estravel otsustas õla alla panna. Hiiumaal sünnib aastas keskmiselt 50-60 last – seda pole võrreldes suurte haiglatega palju, kuid seda olulisem on iga laps. Elustamislaud tagab, et saame võimalikult mobiilselt valmis olla nii tavasünnitusel kui keisrilõike puhul, sest lauda saab lihtsasti liigutada ühest toast ja korruselt teisele.“ Tamm lisas, et Hiiumaa Haiglas on sünnitamiseks väga head võimalused – turvalisuse ja personaalse lähenemise tõttu käivad Hiiumaal sünnitamas ka suvehiidlased ja jäätee kaudu on sinna sõidetud sünnitama Raplastki.

 


14.11.2018

Hiiumaa Haiglas on lapseootel naisele kättesaadav kõige kaasaegsem kromosoomhaiguste sõeluuring - Eesti teadlaste loodud NIPT (non-invasive prenatal testing) testi nimega NIPTIFY.


23.02.2018

Esmakordselt Eestis rakendub Hiiumaa Haigla rahastamisel uuenduslik eelarvepõhine rahastamismudel.  Uue rahastuspõhimõtte kasutuselevõtu eesmärgiks on tagada vähese elanikkonnaga ja raske ligipääsuga piirkonna haigla jätkusuutlikkus ning jätkata inimestele eriarstiabi pakkumist nende kodukohas.


02.10.2017

28. oktoobril  pidas Hiiumaa haigla uus nõukogu oma teise koosoleku. Päevakorra esimese punktina määrati haigla teiseks juhatuse liikmeks dr Tõnis Siir, kes jätkab samaaegselt ka SA Läänemaa Haigla juhtimist. Hiiumaa haigla juhatuse teise liikmena jätkab Riina Tamm.